Jak dbać o materac?

Powrót do listy postów

13 / 11 / 2015

Porady

Poleć artykuł

Najważniejszym elementem każdego łóżka jest materac. Dlatego też wybór odpowiedniego dla nas modelu materaca jest niezwykle ważny. Jednak równie istotną sprawą, o której często się zapomina, jest właściwa dbałość o zakupiony materac tak, aby służył nam jak najdłużej.

 

1.   Zmiana ułożenia materaca

Jeżeli materac jest jednostronny – można go układać tylko w pozycji wskazanej przez producenta. Jeśli mamy materac dwustronny, wtedy zaleca się przekładanie materaca średnio co pół roku.

 

2.    Odpowiednie podparcie pod materac

Nowoczesne materace piankowe to konstrukcje bezsprężynowe. Dlatego wymagają lepszego podparcia niż tradycyjne materace kieszeniowe. Powszechnie uważa się, że im gęściej ułożone są listwy w stelażu pod materacem, tym lepsze jest jego podparcie. Zalecane odstępy maksymalne to 3 - 4 cm.

 

3.    Pokrowce

Odpowiednie zabezpieczenie materaca przedłuży jego żywotność. Nowoczesne tkaniny potrafią chronić materac przed różnego rodzaju cieczami, jednocześnie gwarantując odpowiednią przewiewność. Coraz częściej możemy spotkać też tkaniny wzbogacone dodatkowymi substancjami lub szlachetnymi dodatkami (np. jonami srebra), które oferują dodatkowe właściwości np. bakteriobójcze, relaksujące itp.

 

Poniżej znajduje się kilka propozycji, które mogą Państwo wykorzystać po to, aby przedłużyć czas korzystania z zakupionego materaca.

 

Stelaż Vario Fiex

Solidny stelaż łóżka składający się z 28 listew sprężynujących, osadzonych na wahliwych gniazdach (łożyskach), które zapewniają wsparcie poziome oraz pionowe dla materaca. Środkowa część stelaża posiada regulowaną twardość. Idealne rozwiązanie do wszystkich typów materacy JMB. Wysokość stelaża to 8 cm.

 

Podkładka pod materac

Antyalergiczna podkładka ochronna pod materac. Pasuje do wszystkich oferowanych przez JMB materacy. Gumowe wypustki zapobiegają przesuwaniu się materaca. Równa powierzchnia chroni materac przed odkształceniami.

 

Prześcieradło ochronne Sanipur

Prześcieradło ochronne dla materacy JMB. Jest jednostronnie gumowane – nie przepuszcza cieczy, ale pozwala materacowi „oddychać” a jednocześnie izoluje roztocza i bakterie. Można go prać w temperaturze 95 stopni.

 

Poleć artykuł