Wybór pościeli

Powrót do listy postów

24 / 09 / 2015

Porady

Poleć artykuł

Uzupełnieniem i elementem dekoracyjnym naszej wymarzonej sypialni jest odpowiednio dobrana pościel. Dlatego zaraz po wyborze mebli (szafek nocnych, toaletki, bankietki itp.) powinniśmy skupić się na jej kolorystyce. Powinna ona współgrać z całym otoczeniem. Wzór dobieramy w zależności od tego, kto będzie z niej korzystać – inną pościel wybierzemy dla singla, nastolatka, a jeszcze inną dla małżeństwa w starszym wieku. Na rynku dostępnych jest w tej chwili mnóstwo ciekawych wzorów, dlatego bez problemu możemy znaleźć na przykład pościel z motywami kwiatowymi, greckimi czy morskimi.

 

Dokonując wyboru pościeli musimy szczególną uwagę zwrócić na rodzaj tkaniny, z jakiej jest wykonana. Uważa się, że najlepiej sprawdzają się materiały naturalne takie jak bawełna czy len. Poza tym na rynku możemy znaleźć również komplety uszyte z flaneli, adamaszku, satyny, atłasu, jedwabiu czy batystu. W zależności od dokonanego wyboru nasza pościel może mieć różne właściwości. Na przykład pościel uszyta z satyny ma działanie chłodzące, co docenimy zwłaszcza w letnie, upalne noce. Pościel bawełniana jest ciepła i przyjemna w dotyku. Natomiast wełna jest materiałem dobrze oddychającym i ekologicznym, a ponadto posiada korzystne właściwości zdrowotne.

 

Na popularności zyskała ostatnio zwłaszcza pościel atłasowa. Wykonywana jest ona na bazie naturalnych włókien bawełnianych – z jednej strony matowych, z drugiej błyszczących. Pościel taka nie powoduje alergii ani podrażnień skóry. Doskonale wchłania wilgoć i przepuszcza powietrze, a przy tym nie elektryzuje się, jest bardzo delikatna i miękka.

 

  

Poleć artykuł