Meble klasyczne czy kolorowe?

Powrót do listy postów

16 / 03 / 2016

Trendy

Poleć artykuł

Wielkimi krokami zbliża się wiosna! Spraw, by dotarła także do Twojego domu.

 

Choć za oknem jeszcze nie za często możemy oglądać jej zwiastuny, to jednak w pozytywny nastrój wprawiają nas wydłużające się dni i systematycznie rosnąca temperatura powietrza. Wraz z puszczającymi pierwsze pędy roślinami, my przeciągamy się nieco ospale, przebudzając z zimowego letargu. Każdy kolejny cieplejszy dzień wzbogaca nas o uśmiech na twarzy, każda chwila rozjaśnionego słońcem czystego nieba wstrzykuje wprost do żył uzależniające porcje wczesnowiosennego optymizmu. W naszych domach coraz częściej narastać zaczyna potrzeba koloru – niekiedy wystarczą tylko wielkanocne dekoracje, ale u niektórych potrzeba zmiany będzie dużo bardziej symptomatyczna – zainwestują w kolorowe elementy wnętrzarskie. Tym właśnie dedykujemy niniejszy artykuł, usiłując możliwie ogólnej odpowiedzi na pytanie o to, w jakie meble warto zainwestować… na wiosnę!

Meble klasyczne a kolorowe

 

Różnica między meblami uznawanymi za kolorowe i klasyczne jest zgoła umowna. Uważa się, że meble o klasycznej barwie to te, które pokrywają wszelakie odcienie czerni, brązu, beżu oraz bieli bądź szarości – ogólnie rzecz biorąc, kolorami, jakie przyjmują w naturze poszczególne rodzaje drewna. Pozostałe barwy mebli uznaje się za należące do grupy mebli kolorowych.

Wybór pomiędzy meblami kolorowymi a klasycznymi zależy oczywiście od efektu aranżacyjnego, który chcielibyśmy otrzymać. Utrzymaniu minimalistycznej elegancji najlepiej służyć będą klasyczne kolory, choć i w takich stylizacjach znajdzie się miejsce na kolory. Zwłaszcza modne pastele doskonale zharmonizują się na klasycznym tle, dając doskonały efekt wizualny.

 

Dla wielbicieli klasycznej elegancji

 

W ogóle uważa się, że dopasowywaniu kolorów mebli do reszty pomieszczenia, tudzież przy urządzaniu całego pokoju, kierować należy się przede wszystkim dwoma wytycznymi: zasadami symetrii i równowagi. Polecamy w tym miejscu kolekcje opracowane przez jedną z najlepszą marek na świecie: Joop!

Rozjaśnij dom na wiosnę

 

Gruntowna zmiana wystroju wnętrza co sezon byłaby nie tylko niezwykle kosztowna, ale raczej czasochłonna i trudna do zrealizowania. Na szczęście, nierzadko jeden, dwa dodatki potrafią zmienić wizualne wrażenie pomieszczenia i wprowadzić wiosnę do Twojego domu. W sypialni, wrażenie takie wywołać mogą kwiaty na oknie i kolorowe pościele. W łazience warto zadbać o korespondujące z budzącą się do życia naturą dywany oraz ręczniki. Produkty te znajdziecie państwo w naszej ofercie.

Poleć artykuł