Najlepsze łóżko dla Twojego dziecka

Powrót do listy postów

25 / 01 / 2016

Porady

Poleć artykuł

Mówi się, że dzieciństwo jest po to, aby dziwić się światu, badać go i odkrywać. Nasze dzieci oglądają świat z innej perspektywy niż dorośli, patrząc na niego oczyma swojej – jak się niekiedy wydaje - nieograniczonej wyobraźni. Ważne, by odrobinę świata wyobraźni przepchnąć także do sypialni swoich pociech, tak, aby czuły się w niej komfortowo, swobodnie i całkiem bezpiecznie. Jeszcze ważniejsze, aby zapewnić dziecku zdrowy sen, a co za tym idzie – umożliwić mu prawidłowy rozwój.

 

Zadbaj o zdrowy rozwój swojej pociechy

 

Zasadniczą kwestią dla zdrowego snu dziecka jest materac. Choć wiadomo, że malec – postawiony przed wyborem – z pewnością postawiłby najprędzej na łóżko wodne, to odpowiedzialnością rodzica jest jednak dokonanie najrozsądniejszego wyboru podłoża dla stale rozwijającego się kręgosłupa. Dlatego też materac dla dziecka powinien być średnio twardy i dość sprężysty, co pozwoli zapobiec w przyszłości problemom z plecami.

 

Dziecięcy świat wyobraźni

 

Na wyborze materaca zaczynają się i kończą ograniczenia dla dziecięcej wyobraźni. Przy wyborze stelaża i dodatków obowiązuje bowiem zupełna … dowolność.

Tylko od Twojej inwencji zależy, czy Twoje dziecko zamieszka na wygodnym, kolorowym tapczanie, czy w podniebnej fortecy, głębokiej jaskini albo w samym sercu toru wyścigowego. Fantastycznych rozwiązań dostarcza w tym względzie kolekcja Space Concept szwajcarskiej firmy Hasena.

Ta niezwykła linia mebli łączy w sobie funkcjonalność pokoju dziecięcego wraz z ogromną przestrzenią do zabaw.

A może jednak klasyka?

 

Więcej nie dla każdego znaczy jednak lepiej. Dla rodziców, którzy wolą, by ich dzieci oddzielały sferę wypoczynku od zabawy, przygotowaliśmy dwa łóżka od polskiej firmy JMB, które są gwarancją wysokiej jakości wykonania i młodzieżowego stylu. Łóżka z serii Tom i Jerry sprawdzą się zwłaszcza w pomieszczeniach z mniejszą ilością przestrzeni do zagospodarowania. Wyposażone w pojemnik na pościel, a przy tym bardzo wygodne, pozwolą dziecku na spokojny i efektywny sen, a rodzicom na zaoszczędzenie miejsca w mniejszych mieszkaniach.

Poleć artykuł