Wielki powrót szlafroków

Powrót do listy postów

14 / 01 / 2016

Trendy

Poleć artykuł

Zima w apogeum. Za oknem mróz. Szarość i ponurość zimowych dni ciemnieje wraz z nadejściem rychłych i długich wieczorów.

 

Zima w domu … w podomce

 

W taki czas często nie mamy ochoty już na nic więcej niż gorąca kąpiel i wypoczynek wraz z ulubionym serialem pod stertą koców. Do łask i zimowych trendów z prawdziwym animuszem powracają także szlafroki – ich ciepło i miły dotyk otulały nas już od lat. W latach 50' ubiegłego wieku były tak popularne, że krajowe władze rozpisały nawet konkurs na polską nazwę, którą zastąpilibyśmy pochodzący z niemieckiego „szlafrok”. W ten właśnie sposób narodziło się urocze i dźwięczne pojęcie „podomki”, która królowała w naszych garderobach przez kolejne dziesięciolecia, jako zaskakujące połączenie wytwornej funkcjonalności.

Szlafroki, zwłaszcza w męskim wydaniu, jakiś czas temu zaczęły opuszczać nasze domy, pewnie z uwagi na swoje niemodne, workowate kroje i kiepskie, toporne tkaniny, z których je wykonano.

Zagraniczne marki wchodzą na scenę

 

Jednakże, wraz z pojawieniem się w naszym kraju znanych, ekskluzywnych marek, szlafroki znów nabierają godnej swojej prezencji reputacji. Nowoczesne, lekkie, ale jednocześnie wyraziste fasony i doskonałe materiały sprawiły, że popularna podomka znowu wygląda pociągająco i doskonale pasuje nie tylko do ideału kobiecości, ale również do męskiego wizerunku.

W ostatnim czasie szlafroki przeżywają prawdziwy boom popularności, zarówno wśród kobiet i mężczyzn, powoli ponownie podbijając serca Polaków. Dominują podomki wykonane z satyny lub tkaniny frotte, a także interesujące kompozycje mieszane. Zainteresowaniem cieszą się zarówno klasyczne kroje, jak i te na wzór płaszczy kąpielowych – wyposażone dodatkowo w użyteczne i urokliwe kaptury, którymi możemy przykryć mokre włosy.

Cawo – szlafroki z klasą

 

Do najlepszych marek w Polsce, posiadających w swojej ofercie szlafroki, z pewnością należy Cawo – jeden z czołowych brandów w branży tekstyliów na świecie. W salonach JMB Design oraz na naszej stronie internetowej prezentujemy Państwu bogatą w najmodniejsze kroje, wzory i fasony kolekcję tej firmy.

Poleć artykuł